Ultimate Guitar: Chords and Tabs

Zakup gitary i ewentualnie akcesoriów do niej to dopiero początek muzycznej przygody. Następnie należy zaopatrzyć się w sporę dawkę samozaparcia i wytrwałości, ponieważ przez pierwszych kilka miesięcy zadaniem początkującego muzyka będzie opanowanie podstaw gry, czyli nauka akordów, trening ich szybkiego zmieniania, odpowiednie dociskanie strun, czy nauka pierwszych stosunkowo łatwych melodii i riffów. Granie ze słuchu niemal zawsze nie wchodzi w grę na początku, ponieważ jest to umiejętność, której opanowanie wymaga czasu. Możemy spróbować znaleźć nauczyciela gry na gitarze, ale nie każdy ma taką możliwość. Na szczęście z pomocą przychodzi dostępny na smartfony program Ultimate Guitar: Chords and Tabs.

Ultimate Guitar to bardzo popularna wśród gitarzystów strona internetowa, na której znajdziemy olbrzymią bazę tabulatur, a także nowinki z muzycznego świata. Ultimate Guitar: Chords & Tabs to bazująca na tej stronie aplikacja, dzięki której można nauczyć się grać z tabulatur, czyli uproszczonych zapisów nutowych. Tabulatura przedstawia dźwięki w formie cyfr i liczb, które informują, która strunę należy szarpnąć i na wysokości którego progu należy ją docisnąć.

Aplikacja daje użytkownikowi dostęp do bardzo pokaźnej bazy tabulatur, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Znajdziemy tam utwory z gatunków takich jak rock, metal, country, blues czy jazz, a użytek z aplikacji zrobią nie tylko początkujący muzycy, ale także znacznie bardziej zaawansowani, którzy poszukują łatwego dostępu do tabulatur z opisanymi sekcjami gitarowymi swoich ulubionych utworów.

You May Also Like

More From Author