Fender Fuse

Estimated read time 2 min read

Zdecydowana większość początkujących gitarzystów sięgnęła po instrument, aby zabrzmieć tak, jak ich idol. Muzycy tacy jak Jimi Hendrix, Zakk Wylde czy Tony Iommi są ikonami muzyki dla wielu fanów, a ich charakterystyczne brzmienia są możliwe do osiągnięcia, jeśli posiadamy dokładnie ten sam sprzęt muzyczny, co oni. Istnieją jednak wzmacniacze gitarowe, które są wyposażone w wiele wbudowanych efektów oraz symulacji innych znanych wzmacniaczy, dzięki czemu można znacząco zbliżyć się do brzmienia jednego ze swoich idoli. Przykładem są wzmacniacze Fender Mustang, których brzmienie można kreować za pomocą potencjometrów oraz darmowego programu Fender Fuse.

Fender Fuse jest oprogramowaniem dedykowanym do wybranych wzmacniaczy z linii Mustang, które pozwala tworzyć wiele różnorodnych brzmień. Na początku warto wybrać jeden z wielu wirtualnych wzmacniaczy, a następnie ustawić jego potencjometry odpowiedzialne za natężenie tonów niskich, średnich i wysokich tak, aby dźwięk nam odpowiadał. Później dobieramy pasującą nam głośność i stopień przesterowania dźwięku, po czym możemy dołożyć efekty gitarowe. Znajdziemy tam dodatkowe przestery, efekty modulacyjne, reverb oraz delay, a jakby tego było mało, wpływ na brzmienie ma nie tylko to jakie efekty wybierzemy i jak je ustawimy, ale również to, w jakiej kolejności je aktywujemy.

Dzięki programowi Fender Fuse można tworzyć własne presety i zapisywać je w pamięci wzmacniacza, tak aby móc szybko do nich wrócić bez konieczności ustawiania ich na nowo. Program oferuje bardzo szerokie możliwości, dzięki którym można stworzyć brzmienie bardzo podobne do tego, jakie posiada nasz ulubiony gitarzysta, a także wykreować własne, unikalne brzmienie. Coś dla siebie znajdą tu zarówno miłośnicy rocka i metalu, jak i fani lżejszych gatunków muzycznych.

You May Also Like

More From Author