Audacity

Estimated read time 2 min read

Wielu początkujących muzyków sięga po instrument marząc o tym, że pewnego dnia będą mogli nagrywać swoje ulubione utwory lub tworzyć własne kompozycje. Droga do tego jest długa, ponieważ najpierw należy opanować instrument w stopniu, który pozwala na płynną, czystą grę. Następnie trzeba mieć odpowiedni sprzęt do nagrywania. Może to być mikrofon, rejestrator cyfrowy lub interfejs audio. To jednak nadal nie koniec, ponieważ poza sprzętem liczy się również oprogramowanie służące do nagrywania dźwięku. Znajdziemy wiele różnorodnych programów tego typu, a jeśli szukamy czegoś prostego w obsłudze, co zaoferuje podstawowe możliwości i w dodatku będzie dostępne za darmo, doskonałym wyborem będzie program Audacity.

Audacity to doskonale znany muzykom program do nagrywania, który na tle innych aplikacji do nagrywania wyróżnia się swoją prostotą i darmowością. Dzięki Audacity bardzo łatwo nagramy ścieżkę dźwiękową, którą następnie można przycinać, nakładać na nią efekty, podgłaśniać, ściszać, a także zdecydować się, czy będzie lepiej słyszalna w lewym lub prawym kanale. Po nagraniu podkładu możemy założyć słuchawki i kliknąć przycisk odpowiedzialny za rozpoczęcie nagrywania, po czym będziemy słyszeć to, co wcześniej zarejestrowaliśmy i jednocześnie będziemy mogli nagrywać kolejną ścieżkę.

Istnieje wiele ciekawych programów do nagrywania dźwięku w domowym zaciszu, jednak przystępność Audacity oraz fakt, że jest to program darmowy, sprawiają że na jego wybór decydują się nie tylko początkujący muzycy, ale także osoby ze znacznie dłuższym stażem, które cenią sobie wygodę oraz jakość nagranego dźwięku.

You May Also Like

More From Author