Amplitube

Estimated read time 2 min read

Zakup pierwszej gitary elektrycznej niemal zawsze jest związany z wielkimi emocjami i marzeniami o uzyskaniu brzmienia jednego ze swoich ulubionych gitarzystów, lub stworzenia własnego, które będzie się wyróżniało za każdym razem, kiedy uderzymy w struny. Często jednak rzeczywistość jest taka, że kupujemy gitarę elektryczną i podłączamy ja pod stosunkowo niedrogi wzmacniacza i choć dźwięk jest w porządku, to nie wyróżnia się niczym szczególnym.

Możemy co prawda zainwestować w znacznie droższy wzmacniacz i kilka efektów do niego, ale mało kto może sobie pozwolić na tak spory wydatek. Na szczęście z pomocą przychodzi program Amplitube.

Amplitube oferuje bardzo pokaźną bazę symulacji wzmacniaczy gitarowych i efektów, choć mowa tu oczywiście o płatnej wersji, ponieważ wersja darmowa oferuje wyłącznie podstawowe ustawienia. Aby skorzystać z możliwości programu potrzebny będzie interfejs audio, czyli niewielka skrzynka, którą należy podłączyć do komputera, a następnie połączyć ją z gitarą za pomocą przewodu instrumentalnego. Do niektórych interfejsów dodawany jest program Amplitube.

Za pomocą tego programu można stworzyć wiele różnorodnych brzmień a następnie zapisać je w postaci presetu, aby móc szybko do nich wrócić bez konieczności budowania ustawień od początku. Posiadając interfejs audio oraz program Amplitube można stworzyć domowe studio nagrań i nagrywać dźwięk w taki sposób, aby był czysty, głęboki i dokładnie taki, na jakim nam zależy.

You May Also Like

More From Author