Guitar Tuna

Estimated read time 2 min read

Na początkującego gitarzystę czeka wiele trudności, takich jak nauka akordów a następnie ich płynnego zmieniania, struny, które brzęczą pod palcami, jeśli nie zostaną dociśnięte w odpowiedni sposób, nauka pierwszych melodii i riffów oraz wiele innych. Zakup instrumentu to nie wszystko, bo w zależności od tego jaką gitarę wybraliśmy, potrzebny będzie także dodatkowy sprzęt. W przypadku gitary elektrycznej i basowej niezbędne jest nagłośnienie. Jeśli gramy na gitarze klasycznej lub akustycznej wzmacniacz nam się nie przyda, jednak wszystkie z wymienionych instrumentów potrzebują jeszcze jednego akcesorium, jakim jest tuner gitarowy, zwany również stroikiem.

Na nienastrojonej gitarze nie można poprawnie uczyć się grać. Nie chodzi tylko o to, że taki instrument po prostu brzmi źle, lecz o to, że jego dźwięki nie znajdują się w tych miejscach, w których powinny być. Na szczęście nie musimy kupować tunera, ponieważ możemy skorzystać z aplikacji Guitar Tuna, która jest dostępna na smartfony. Wielką zaletą tego programu jest to, że można korzystać z jego darmowej wersji. Wystarczy jedynie włączyć aplikację, wybrać interesujący nas strój, a następnie szarpnąć strunę. Program poinformuje nas wówczas czy powinniśmy te strunę naciągnąć, poluzować, czy nic nie musimy z nią robić.

Guitar Tuna oferuje sporo strojów, a jeśli będzie nam brakować niektórych z nich, na przykład strojów otwartych, zawsze możemy wykupić pełną, płatną wersję. Jeśli jednak szukamy sposobu na szybkie i co ważne – dokładne nastrojenie gitary i korzystamy ze standardowego stroju oraz innych często używanych, takich jak Drop D, wówczas wersja darmowa sprawdzi się doskonale.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ovelin.guitartuna&hl=pl&gl=US

https://apps.apple.com/pl/app/guitartuna-chords-tuner-songs/id527588389?l=pl

You May Also Like

More From Author