Yousician

Nauka gry na gitarze na początku jest żmudna, męcząca i potrafi napsuć sporo nerwów. W pierwszych dniach bolą palce, struny brzęczą, a my chcemy jak najszybciej zacząć grać znane nam melodie i riffy. Problem polega na tym, że wówczas łatwo się zniechęcić i rzucić gitarę w kąt, a przecież gra na niej jak i sama nauka powinna być satysfakcjonującą zabawą. Na szczęście istnieje program Yousician, który uczy poprzez praktykę.

Aby móc korzystać z oprogramowania Yousician, należy umieć czytać tabulatury, jednak umiejętność ta jest bardzo łatwa do opanowania. Tabulatura to uproszczony zapis nutowy, który przedstawia informacje o tym, na wysokości którego progu należy docisnąć daną strunę. Yousician posiada bardzo rozbudowaną bazę utworów oraz lekcji, dzięki którym można szybko nauczyć się grać i dobrze się przy tym bawić. Wystarczy wybrać interesujący nas utwór lub kurs i zacząć grać na gitarze kierując się informacjami podanymi na ekranie. Yousician automatycznie wykryje dźwięk za pomocą mikrofonu wbudowanego w komputer lub smartfon i będzie informował, czy gramy poprawnie.

Wielką zaletą programu Yousician jest to, ze jest dostępny zarówno na komputery jak i urządzenia mobilne, dzięki czemu można korzystać z niego w niemal każdym miejscu, jeśli posiadamy wykupioną subskrypcję. Yousician to połączenie programu edukacyjnego i gry, więc nauka nigdy się nie nudzi.

You May Also Like

More From Author