Guitar Pro

Estimated read time 2 min read

W trakcie pierwszych miesięcy nauki gry na instrumencie bardzo wiele rzeczy nie będzie wychodzić tak, jak byśmy sobie tego życzyli. Nie inaczej jest w przypadku gry na gitarze, kiedy będziemy zmagać się z nauką akordów, brzęczącymi pod palcami strunami, czy w miarę płynnym przechodzeniem z jednego chwytu na drugi. Wielu początkujących muzyków szybko się zniechęca, bo chcą jak najszybciej zacząć grać swoje ulubione utwory, a na początku nauki gry jest to najczęściej niemal niemożliwe. Wówczas w pomocą przychodzi program Guitar Pro.

Jeżeli dopiero stawiamy swoje pierwsze kroki w muzycznym świecie i chcemy jak najszybciej robić postępy, warto znaleźć nauczyciela, ale doskonałą alternatywą jest granie z tabulatur. Tabulatura to uproszczony zapis nutowy, który przedstawia opisane dźwięki na danym progu konkretnej struny. Nauka czytania tabulatur trwa dosłownie kilka minut, a później można już z nich grać łatwiejsze kompozycje. Program Guitar Pro pozwala odtwarzać tabulatury, dzięki czemu można za każdym razem sprawdzić, czy gramy poprawnie i nie popełniliśmy błędu.

Niektóre tabulatury posiadają sekcje muzyczne dla wielu instrumentów, takich jak gitary klasyczne, akustyczne, elektryczne, czy basowe, a także dla instrumentów klawiszowych, dętych i wielu innych. Dzięki temu za pomocą programu Guitar Pro można nauczyć się odgrywać nie tylko solówki i riffy gitarowe, ale także sekcje saksofonów, fortepianów, skrzypiec itp. Tabulatury w odpowiednim formacie dla programu Guitar Pro można znaleźć w wielu miejscach, a jedną z najpopularniejszych stron z bazą tego typu tabulatur jest strona ultimate guitar.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.arobasmusic.guitarpro&hl=pl&gl=US

https://apps.apple.com/pl/app/guitar-pro/id400666114?l=pl

You May Also Like

More From Author