Guitar Rig

Estimated read time 2 min read

Gitara elektryczna jest jednym z najpopularniejszych instrumentów. Kojarzy nam się ona najczęściej z muzyką rockową i metalem, jednak wśród miłośników gitarowych brzmień znajdują się także muzycy country, bluesmani czy jazzmani. Wpływ na brzmienie tego instrumentu ma bardzo wiele czynników, takich jak odpowiedni wzmacniacz czy efekty gitarowe. Nie musimy jednak kupować tych urządzeń, aby cieszyć się bogatym i głębokim brzmieniem.

Wielu gitarzystów zamiast wzmacniacza gitarowego wybiera alternatywę w postaci interfejsu audio. Jest to niewielka skrzynka, którą można podłączyć do komputera, a następnie wpiąć w nią gitarę poprzez przewód instrumentalny. Wówczas potrzebny jest tylko program oferujący różnorodne brzmienia. Jednym z najpopularniejszych jest Guitar Rig, który oferuje olbrzymią liczbę symulacji wzmacniaczy, kolumn czy efektów gitarowych.

Dzięki programowi Guitar Rig będziemy w stanie stworzyć własne brzmienie lub spróbować zbudować takie, z którego znani są nasi ulubieni gitarzyści, tacy jak Jimmy Page, Jack White czy Eric Clapton. Taka zabawa pozwala nauczyć się odpowiedniego ustawienia potencjometrów, a jeśli brzmienie nam odpowiada, możemy od razu rozpocząć nagrywania. Oznacza to, ze jeśli posiadamy gitarę, interfejs, program Guitar Rig oraz odrobinę cierpliwości, będziemy w stanie stworzyć własne, domowe studio nagrań. Budowanie nowych brzmień może być czasami czasochłonne, ale na szczęście możemy je później zapisać w formie presetów, dzięki czemu będziemy w stanie wrócić do nich w każdej chwili.

You May Also Like

More From Author