Muzyka, DJ, kluby, koncerty..

Estimated read time 4 min read

Muzyka jest wyjątkową dziedziną sztuki, a nad jej wyjątkowością można rozwodzić się godzinami.

Wpływ na jej wyjątkowość ma wiele aspektów, a jednym z nich jest fakt, że można z nią obcować na wiele sposobów. Jednym z takich sposobów jest zwyczajne, codzienne słuchanie muzyki w domowym zaciszu, tak jak robimy to wszyscy. Drugim sposobem jest słuchanie muzyki którą samą stworzymy. Instrumentaliści lubią od czasu do czasu pograć tylko dla siebie i czerpać radość z dźwięku płynącego z ich instrumentu. Trzeci sposób polega na słuchaniu muzyki na żywo, a proces ten jest bardziej złożony niż mogłoby się wydawać.
Główną przyczyną dla której ludzie chodzą na koncerty lub do klubu nie jest jakość dźwięku, ponieważ, jego jakość jest często gorsza niż ta która słyszymy podczas domowego puszczania muzyki. Dlatego tak się dzieje? Jest tak, ponieważ razem z dźwiękiem muzyki mieszają się głosy osób uczestniczących na koncercie, a dodatkowo muzyka jest puszczana bardzo głośno, przez co nie można się skupić na wychwyceniu wszystkich smaczków muzycznych.

Skoro tak jest, to dlaczego ludzie chodzą na koncerty i do klubów muzycznych? Odpowiedź jest prosta – właśnie dla tego hałasu. Sam fakt, że stoimy w grupie i razem cieszymy się muzyką, jest wystarczającym powodem ku temu by na taki występ się wybrać. Muzyka grana na żywo w klubach może nie pozwoli nam na tym by skupić się na dokładnym jej odbiorze, ale uczucie towarzyszące podczas jej słuchania jest niemożliwe do opisania, to trzeba po prostu przeżyć.

Występ ma jednak dwie strony. Z jednej strony są słuchacze, a z drugiej strony jest wykonawca, który inaczej odbiera cały występ. Nie chodzi tu jednak o wokalistę czy zespół rockowy, lecz o DJ’a.

Pewna grupa osób twierdzi, że DJ to osoba, która puszcza muzykę i od czasu do czasu wciśnie jakiś guzik. Brzmi to jak sielanka, podczas gdy zadanie DJ’a nie jest tak łatwe jak mogłoby się wydawać. Musi on znać się na obsłudze sprzętu, a dodatkowo musi mieć dobry kontakt z widownią, posiadać charyzmę i wiedzieć co zrobić aby występ był udany. DJ to nie tylko konsola, ale także mikrofon, bo to dzięki niemu może nawiązać kontakt z widownią. Najlepszym wyborem będzie mikrofon wokalny, a ten nie musi dużo kosztować by dobrze spełniać swoje zadanie. Przykładem może być Proel dm 580, który jest jednym z najlepszych wyborów w swojej klasie cenowej. Mikrofon ten doskonale sprawdza się w nagłaśnianiu koncertów, występów klubowych czy do konferansjerki, a jest duża odporność na przydźwięki i sprzężenia sprawia, ż można go używać nawet w bardzo hałaśliwych miejscach.

Jeżeli DJ chce mieć obie ręce wolne lub gdy nie lubi statywów, wówczas warto zainteresować się mikrofonem Monacor hse 150sw, który jest mikrofonem nagłownym. Poza wysoką jakością przenoszenia dźwięku warto zwrócić uwagę również na to, że jest on lekki, wygodny i po zamocowaniu bardzo dobrze trzyma się na użytkowniku, dzięki czemu nie trzeba się martwić tym, że urządzenie odepnie się w najmniej pożądanym momencie.

Mikrofony to jednak nie wszystko, ponieważ liczy się również nagłośnienie klubu, akustyka i wiele innych pomniejszych cech, jednak najważniejszym aspektem który powinien znajdować się w dobrym klubie muzycznym, jest dobra zabawa i integracja z ludźmi.

You May Also Like

More From Author