Muzyka disco polo a instrumenty

Estimated read time 3 min read

Sztuka jest czymś, co ma wpływać na nasze emocje, kreować je, być czymś cechującym się wyższością. Sztukę bardzo trudno sprecyzować i ubrać w słowa, ponieważ dzieli się ona na wiele rodzajów, a dodatkowo każdy artysta chce przekazać coś innego za pomocą sztuki. Nic w tym dziwnego, bo w końcu wszyscy jesteśmy inni, więc i nasze rozumienie sztuki jest różne.
Każdy z nas zna różne jej dziedziny, takie jak malarstwo, fotografia czy muzyka. Sztuka jest dziedziną bardzo szeroką, więc pozwala na różne ustępstwa, dzięki czemu nie zawsze musi być wyniosła. Przykładem może by muzyka, w której istnieją gatunki, a każdy z nich charakteryzuje się czymś innym. W muzyce nie zawsze trzeba być bardzo uzdolnionym kompozytorem lub instrumentalistą, bo niektóre gatunki charakteryzują się właśnie tym, że muzyka ma być lekka, łatwa i przyjemna. W końcu nie każdy z nas chce za każdym razem być ubogaconym kulturowo. Muzyka to przede wszystkim dobra zabawa, niezależnie od tego czego słuchamy.

Niektóre gatunki powstały z myślą o zabawie, tylko i wyłącznie. Jako przykład może posłużyć disco polo, które powstało w latach osiemdziesiątych XX wieku, lecz swoją złotą erę miało w połowie lat dziewięćdziesiątych. Teksty piosenek opowiadają najczęściej o miłości, a muzyka im towarzysząca nie jest szczególnie skomplikowana, lecz nie o trudności tu chodzi, lecz o łatwość odbioru, która pozwoli na dobrą zabawę podczas różnych imprez czy wesel.

Fakt, że muzyka ta nie należy do szczególnie skomplikowanych nie oznacza, że instrumentarium do grania disco polo jest boogie, co to to nie, ponieważ do grania tego gatunku nadaje się wiele różnych instrumentów. Najpopularniejsze są jednak instrumenty klawiszowe, a jeżeli ktoś szuka dobrych klawiszy na początek, wówczas warto rozważyć wybór keyboardu Yamaha EZ 220.
Model ten jest wyposażony w 61 klawiszy, 392 różnorodne brzmienia, polifonię 32 głosów oraz efekty wzbogacające brzmienie. Instrument ten bardzo dobrze sprawdza się w formie nauki gry jak i jako instrument do mniejszych występów.

Miłośnicy instrumentów akustycznych mogą zdecydować się na wybór gitary akustycznej. Wybór tych instrumentów jest bardzo szeroki. Dobrym wyborem będzie Yamaha F310. Jest to gitara z pudłem typu dreadnought, dzięki któremu brzmienie jest bardzo mocne i donośne. Płyta wierzchnia instrumentu została wykonana ze świerku, a boki oraz tył z drewna meranti. Takie połączenie gwarantuje jasny i czysty dźwięk, co wraz z pudłem dreadnought daje doskonały instrument do akompaniowania innym instrumentom lub wokalowi.

Poza instrumentami klawiszowymi i gitarami, do grania disco polo nadają się również skrzypce, akordeon, perkusjonalia i oczywiście zestaw perkusyjny. Disco polo jest gatunkiem, który wyjątkowo często gości na weselach, dlatego warto obserwować instrumentarium używane przez zespoły weselne, ponieważ każdy z tych instrumentów doskonale sprawdzi się do grania muzyki disco polo.

You May Also Like

More From Author