Na czym gra… Sławomir „Kosa” Kosiński / Urszula

Estimated read time 1 min read

Nie ma nic lepszego, niż stary, dobry, Polski rock. Tym razem z naszymi kamerami odwiedziliśmy jednego z gitarzystów zespołu Urszuli – Sławka Kosińskiego.

Ze względu na zróżnicowany materiał, grany zarówno w stroju standardowym jak i obniżonym gitarzysta podczas koncertów korzysta z wielu gitar. Jako swoją ulubioną przedstawia modyfikowanego Fendera Stratocastera, który wyposażony został dodatkowo w przetwornik piezo – wykorzystywany podczas koncertów jako brzmienie akustyczne. Backupem do tej gitary jest Gibson Les Paul Traditional z 2012 roku, z przystawkami Bare Knuckle. W pedalboardzie muzyka znajdziemy tradycyjne efekt delay, chorus czy tremolo – gdzie wszystkie sterowane są przy pomocy kontrolera polskiej firmy G-Lab. Do brzmień akustycznych wykorzystywany jest przedwzmacniacz LR.Baggs. W temacie wzmacniacza możemy rozmawiać o bardzo klasycznym zestawie – czyli głowie Marshall Silver Jubilee 2555 z dedykowaną kolumną.

A jakiej gitary “Kosa” szukał za granicą, oraz dlaczego ulubiony Fender Custom Shop jest troszkę… “nielegalny”? Tego i wiele więcej dowiesz się oglądając najnowszy odcinek serii “Na czym gra…”!

Seria „Na czym gra…” istnieje dzięki pomocy:

Muzyczny.pl
https://muzyczny.pl

Sound Service GmbH
https://sound-service.eu

You May Also Like

More From Author