Aktualizacja oprogramowania FORCE do wersji 3.1!

Akai Professional ogłasza nową aktualizację oprogramowania autonomicznej stacji roboczej Force do wersji 3.1.
Aktualizacja wprowadza m.in. 3 nowe wtyczki instrumentalne, nowy Air Vocal Studio z Auto Vocal Tunerem, 7 nowych efektów insertowych, przesyłanie strumieniowe na dysk i obsługę interfejsu audio USB.

Nowe instrumenty, wtyczki efektów insertowych i pakiet AIR Vocal Suite
3 nowe wtyczki instrumentalne – AIR Solina, AIR Mellotron i Odyssey WayOutWare – są wiernym odtworzeniem kultowych syntezatorów i instrumentów klawiszowych.

7 nowych wtyczek z efektami insertowymi, w tym Stutter, Half Speed, Granulator, Diffuser Delay i Stereo Delay, pozwolą na twórczą pracę podczas aranżacji, miksowania czy masteringu.

Narzędzia z pakietu AIR Vocal Suite są idealnym rozwiązaniem do tworzenia, nagrywania i miksowania perfekcyjnych wokali.

Przesyłanie strumieniowe o doskonałej wydajności
Użytkownicy mogą teraz cieszyć się bardziej dostępnym i wydajnym workflow dzięki mocy strumieniowego zapisu na dysk z zewnętrznych urządzeń pamięci masowej. Strumieniowy zapis na dysk umożliwia lepszą alokację zasobów systemowych i zwiększa wydajność.

Główne ulepszenia sposobu pracy, aktualizacje silnika i możliwości rozbudowy
Z mocą strumieniowego zapisu na dysk wiąże się dodatkowa możliwość rozszerzeń. Teraz błyskawicznie rozbudujesz połączenie sprzętu z obsługą zgodnych z klasą interfejsów audio USB.
Przesyłaj sygnał do maksymalnie 32 wejść i wyjść audio do i z FORCE – wszystko za pomocą jednego kabla USB. Zwiększ liczbę wejść, aby nagrać więcej ścieżek bezpośrednio do FORCE lub przekieruj dźwięk do Twojego ulubionego sprzętu zewnętrznego.

Nowe funkcje w wersji 3.1:
3 nowe instrumenty wirtualne: Solina, Odyssey i Mellotron
Nowy pakiet AIR Vocal Insert Effect Suite z automatycznym strojeniem wokalu, wtyczki AIR Doubler i AIR Harmonizer
Przesyłanie strumieniowe: pliki audio można teraz przesyłać strumieniowo z dysku
Obsługa zgodnego z klasą interfejsu audio
Nowa zgodność plików MIDI pozwalająca na ładowanie plików MIDI
7 nowych efektów insertowych, takich jak Half Speed, Diode Clipper i Stutter
Udoskonalone silniki perkusji i grup klawiszy, zawierające m.in Akai Pro Sample Tail, obwiednię sygnału i funkcję Portamento
10 nowych efektów bębnów padowych, w tym Ringmod, Bitcrush, Decimator i nie tylko
Nowa funkcjonalność magistrali (submixy/powroty/mastery), w tym automatyzacja
Automatyczne wykrywanie klucza próbki

Teraz potężnie uzbrojony FORCE jeszcze bardziej wyzwoli kreatywny flow.

Zaszufladkowano do kategorii News | Możliwość komentowania Aktualizacja oprogramowania FORCE do wersji 3.1! została wyłączona

Gainlab Audio w Audiostacji!

Gainlab Audio to węgierska firma założona przez inżynierów z budapesztańskiego studia o tej samej nazwie, która niedawno zaprezentowała swoje dwa debiutanckie urządzenia Dictator i Empress.
Dictator jest lampowym kontrolerem dynamiki, który został zaprojektowany na wzór klasycznych kompresorów vari-mu. Teoretycznie jest podobny do legendarnego Fairchilda 670 i Gatesa STA-Level, ale ma również współczesne rozwiązania zapewniające lepszą kontrolę nad dźwiękiem.
Dictator to prawdziwy kompresor vari-mu, składający się z pary pentod, które były masowo produkowane w wyjątkowo wysokiej jakości w czasach Układu Warszawskiego w takich krajach jak Węgry, NRD czy Polska.

Empress jest dwukanałowym pasywnym korektorem w stylu Pultec, który łączy klasyczne brzmienie ze współczesnym podejściem. Do niskich i wysokich pasm zostało dodane trzecie – średnie pasmo ze standardową kontrolą cut/boost. Empress sprawdzi się do wszystkiego, od nagrywania po podbarwianie przy masteringu.

Zaszufladkowano do kategorii News | Możliwość komentowania Gainlab Audio w Audiostacji! została wyłączona

Revolution 2×2

Firma Black Lion Audio od dawna modyfikowała mnóstwo interfejsów do nagrywania, więc wszyscy w branży zaczęli pytać, kiedy wreszcie stworzy własny.

I stało się. Po latach planowania i konstruowania powstał studyjnej klasy interfejs Revolution 2×2. Mówi się, że to jeden z najlepszych przenośnych interfejsów w tym przedziale cenowym.

Najbardziej rewolucyjną sprawą w interfejsie jest jakość dźwięku.
Dzięki nowej technologii taktowania Macro-MMC dźwięk pod względem jakości dorównuje interfejsom kosztującym wielokrotnie więcej.

Interfejs jest zbudowany z najnowocześniejszych układów scalonych, a do wytworzenia analogowego toru hi-fi wykorzystano zaawansowane kondensatory Vishay, Nichicon i Wima.
Wszystkie analogowe wejścia i wyjścia nie tylko zostały zbudowane z najlepszych komponentów, ale są one również w pełni symetryczne i odseparowane – aż po sam rdzeń konwertera!

Revolution 2×2 zawiera solidny pakiet oprogramowania, w tym PreSonus Studio One Artist – absolutnie czołowy DAW, dzięki któremu sprostasz wszystkim wyzwaniom produkcyjnym. W pakiecie znajduje się też kolekcja wtyczek firm Izotope, Brainworx i Lindell.

A cena? Tu też spodziewaj się rewolucji – tylko 2099 zł

Zaszufladkowano do kategorii News | Możliwość komentowania Revolution 2×2 została wyłączona

Do 25% mniej za oprogramowanie PreSonusa!

Weekend zaczynamy od obniżki cen na oprogramowanie Studio One 5 PL i Notion 6 z PreSonusa!
Od dzisiaj do poniedziałku ceny za Studio One i Notion są niższe o 25%!

Wybierz dla siebie wersję Studio One i Notion >> Kliknij w link
Pospiesz się, bo oferta wygasa 10.05.2021

Studio One 5

Nagrywaj, produkuj, komponuj, miksuj, masteruj i występuj – wszystko w jednej, intuicyjnej aplikacji Studio One 5 PL! Krystalicznie czysty dźwięk 64 bity/384 kHz, ogromna biblioteka brzmień, nieograniczona liczba ścieżek, zaawansowane funkcje automatyki, potężne instrumenty wirtualne, zapis nutowy, możliwość dodawania podkładów, instrumentów wirtualnych i efektów wtyczkowych do występów na żywo, integracja z Melodyne Essential 5 to tylko niektóre z zalet oferowanego w języku polskim sekwencera audio/MIDI.

Notion

Z kolei Notion to program do komponowania i zapisu partytur, słynący z doskonałej biblioteki brzmień (zawiera m.in. brzmienia Londyńskiej Orkiestry Symfonicznej, sample gitary Neila Zaza czy basu Victora Wootena) oraz równie prostej obsługi, co Studio One 5. W Notion nuty możesz wprowadzać wykorzystując interaktywny gryf, klawiaturę czy pad perkusyjny. Program jest świetną propozycją dla kompozytorów, wykonawców, producentów, zespołów kościelnych, aranżerów, orkiestratorów, jak również nauczycieli i studentów kierunków muzycznych!

Zaszufladkowano do kategorii News | Możliwość komentowania Do 25% mniej za oprogramowanie PreSonusa! została wyłączona

Manley Reference Cardioid mikrofon, który podkreśli Twoje atuty wokalne

Lampowy mikrofon Manley Reference Cardioid to ulubiony mikrofon wokalny czołowych producentów nagrań i lektorów na całym świecie.

Jest idealny do współczesnego popu, ponieważ podkreśla walory głosu oraz jego prezencję i atrakcyjność. Niektórzy twierdzą, że Manley Reference Cardioid dodaje talentu. 🙂
Manley Reference Cardioid posiada te same komponenty co Reference Gold, ale jego kapsuła ma grubszą, napylaną złotem membranę (6 mikronów) i wyłącznie kardioidalną charakterystykę.

Mikrofon Reference przypomina trochę uwielbiany przez wszystkich U47 ze względu na grubość i konstrukcję membrany, podobny rezonans wysokich częstotliwości (dość ostry), podobny efekt zbliżeniowy oraz całkiem dobrą odporność na głoski wybuchowe i sybilanty.
Jego wspaniała równowaga tonalna i płynny charakter budzą podziw podczas nagrywania gitar, overhead’ów, saksofonu, a zwłaszcza wokalu.
Mogłeś nie słyszeć wcześniej o tym mikrofonie, ale na pewno słyszałeś jak brzmi, ponieważ był używany do nagrywania głosu w niezliczonej ilości hitów, trailerów do filmów, czy reklam.
Jego mocny, masywny dźwięk, który uderza prosto w twarz brzmi świetnie bez żadnej edycji. Dobrze siedzi w miksie bez używania korekcji lub kompresji.

Jeżeli szukasz mikrofonu, który sprawi, że zabrzmisz jak gwiazda to powinieneś wybrać Manley Reference Cardioid.

Zaszufladkowano do kategorii News, Sprzęt muzyczny | Możliwość komentowania Manley Reference Cardioid mikrofon, który podkreśli Twoje atuty wokalne została wyłączona

Aktualizacja oprogramowania FORCE 3.0.5

Najnowsza aktualizacja oprogramowania firmowego znacznie zwiększa możliwości stacji roboczej Force.

Oto jej najważniejsze funkcje:

• Tryb aranżera, który umożliwia nadanie końcowego szlifu utworom,
• Funkcja MIDI Multi pozwalająca zwiększyć liczbę podłączanych urządzeń,
• Makra – warstwowe przypisywanie parametrów, efektów i automatyzacji,
• Przypisywanie parametrów sterowania do 64 padów, crossfadera i dotykowego interfejsu użytkownika,
• 16 zaawansowanych poziomów do dynamicznego wyzwalania sampli,
• Import projektów Ableton Live.

Aktualizacja jest dostępna bezpłatnie dla wszystkich użytkowników stacji roboczej Force.

Zaszufladkowano do kategorii News | Możliwość komentowania Aktualizacja oprogramowania FORCE 3.0.5 została wyłączona

Zapis nutowy

Nuty i zapis nutowy jest tym dla muzyka, co dla większości osób niezwiązanych z muzyką znajomość liter i umiejętności czytania. To dzięki notacji muzycznej muzycy z całego świata mogą bez problemu porozumieć się w świecie muzyki. Bez względu na to, czy weźmiemy nuty z kontynentu europejskiego, azjatyckiego czy amerykańskiego wszędzie spotkamy się z ujednoliconym zapisem nutowym. Oczywiście mogą być jakieś drobne odstępstwa w nazewnictwie czy jakiś specjalistycznych oznaczeniach graficznych, ale ogólnie system ten jest zapisem międzynarodowy.

Do ćwiczenia zapisu nutowego oraz robienia swoich notatek muzycznych posłuży nam zeszyt nutowy. To w nim możemy zanotować m.in. melodię, która w danym momencie wpadnie nam do głowy. Taki zeszyt wyposażony jest w zestaw pięciolinii i to właśnie na tej pięciolinii umieszczane są nutki. Za nim jednak przystąpimy do zapisywania konkretnych nut, to na początku takiej pięciolinii umieszczany jest klucz muzyczny. Jest kilka odmian kluczy muzycznych i każdy z nich jest dedykowany pod konkretny instrument bądź grupę instrumentów. Dla przykładu np.: dla zapisu fortepianu, czy akordeonu wykorzystuje się klucz wiolinowy dla prawej ręki i klucz basowy dla lewej ręki. Klucz muzyczny wyznacza położenie dźwięku tzw. kluczowego, czyli takiego od którego chronologicznie jesteśmy wstanie określić kolejne nuty.

Warto zatem w taki notatnik lub inaczej mówiąc zeszyt muzyczny się zaopatrzyć, jeżeli chce się poćwiczyć pisownię nut, a w przyszłości może zacząć również pisać swoje partytury muzyczne.

Zaszufladkowano do kategorii Sprzęt muzyczny | Możliwość komentowania Zapis nutowy została wyłączona

Grając na gitarze basowej

Grając na gitarze basowej, można dać innym oraz sobie przede wszystkim euforię, emocje oraz odprężenie, czyli to co jest w muzyce najcenniejsze. Nauka gry na gitarze basowej całe szczęście może być stosunkowo szybka oraz prosta. Sama w sobie potrafi być wyjątkową umiejętnością oraz może dać naprawdę wiele satysfakcji, nie wspominając już o byciu idealnym środkiem na rozładowanie stresu. W tym ostatnim przypadku ogromne znaczenie mają właśnie niskie tony gitarowe. Tak więc nauka gry na gitarze basowej może umożliwić samodzielne odreagowywanie. Ponadto umiejętność gry na basówce będą odróżniały grającego od innych oraz uczynią go niezastąpionym w pewnych sytuacjach. Istnieje wiele szkół, uczących tego fachu a wiele już od dawna z tym obeznanych osób udziela się w internecie. Zakładają tam swoje autorskie witryny internetowe, gdzie udzielają wiele praktycznych wskazówek. Na ich stronach można znaleźć również przykłady, ćwiczenia – częstokroć w postaci materiału plików filmowych (są poręczniejsze niż sam tekst).

Zaszufladkowano do kategorii Poradnik | Możliwość komentowania Grając na gitarze basowej została wyłączona

Mistrzowski mastering w Studio One 5

Studio One Professional jest jedynym programem DAW, który łączy utwory i stemy z gotowymi zmasterowanymi projektami.

Przenieś miksy lub zmiksowane stemy na stronę Projektu, by wykonać mastering. Jeśli usłyszysz coś, co chcesz zmienić, po prostu przeskocz z powrotem do Song i dokonaj poprawek. Poprawiona wersja aktualizuje się za pomocą jednego kliknięcia. Dzięki temu możesz kontynuować mastering bez obawy o utratę wcześniejszej pracy.

Przenieś studyjne brzmienie na scenę.

Kiedy będziesz gotowy do wykonania swojego dzieła na żywo, dzięki nowej stronie Show możesz przenieść studyjne brzmienie na scenę.
Utwórz Setlistę z wykorzystaniem utworów, które zostały już stworzone w Studio One, zawierającą miks żywych instrumentów, nagranych wcześniej ścieżek i instrumentów wirtualnych. Każdy utwór w Setliście może mieć własną, niepowtarzalną instrumentację.

Co nowego w Studio One 5?

• Strona Project łączy zmasterowane miksy z oryginalnymi plikami utworów, więc Twój zmasterowany plik jest zawsze najnowszym miksem.
• Zintegrowany pakiet masteringowy z automatyczną aktualizacją miksów, DDP, nagrywaniem płyt CD Redbook oraz możliwością bezpośredniego przesyłania do SoundCloud i PreSonus Sphere.
• Zintegrowane usługi w chmurze (Cloud Services), w tym PreSonus Shop, PreSonus Exchange i dwukierunkowa integracja z SoundCloud.
• Strona Show pozwala przenieść brzmienie studyjne na scenę.
• Utwory na setliście strony Show można zmieniać na bieżąco metodą „przeciągnij i upuść”.
• Widok Performance na stronie Show wyświetla mierniki i uproszczone regulatory.
• Dodaj wirtualne instrumenty i łańcuchy efektów z plików utworu do swojego występu za pomocą funkcji Send do Show.
• Dodaj ścieżki podkładowe do swoich występów bezpośrednio z menu Export na stronie Song.
• Program w polskiej wersji językowej!

Zaszufladkowano do kategorii News, Poradnik | Możliwość komentowania Mistrzowski mastering w Studio One 5 została wyłączona

Interfejsy Apollo z pluginami

Interfejsy audio Universal Audio Apollo cieszą się uznaniem na całym świecie.

To zasługa m.in. nadzwyczajnej konwersji A/D i D/A, znakomitego autentycznego analogowego brzmienia i nagrywania przez nagradzane wtyczki przy prawie zerowej latencji.
Ponadto interfejsy Apollo wyposażone są w dwa lub więcej preampów Unison. Technologia symulacji preampów mikrofonowych Unison™ pozwala na nagrywanie przez symulacje mikrofonowych preampów lampowych i transformatorowych wraz z charakterystyczną dla nich impedancją, idealnymi ustawieniami stopnia wzmocnienia i zachowaniem układów.

Teraz wraz z zakupem nowego interfejsu Apollo zyskujesz kolejną korzyść – za darmo możesz pobrać wybornej jakości, najlepiej sprzedające się wtyczki UAD, emulacje preampów i torów sygnałowych, w tym Neve® 1084™.

Jak pobrać bezpłatne wtyczki?
1. Kup w okresie od 1.07.2020 do 30.09.2020 nowy interfejs audio Apollo.
2. Zarejestruj interfejs na stronie Universal Audio. Wtyczki pojawią się od razu na Twoim koncie.

Interfejsy biorące udział w promocji:
• Apollo Twin MkII,
• Apollo Twin USB,
• Apollo X (Twin X, X4, X6, X8, X8p, X16),
• Apollo FireWire.

Zaszufladkowano do kategorii Sprzęt muzyczny | Możliwość komentowania Interfejsy Apollo z pluginami została wyłączona