Do 25% mniej za oprogramowanie PreSonusa!

Weekend zaczynamy od obniżki cen na oprogramowanie Studio One 5 PL i Notion 6 z PreSonusa!
Od dzisiaj do poniedziałku ceny za Studio One i Notion są niższe o 25%!

Wybierz dla siebie wersję Studio One i Notion >> Kliknij w link
Pospiesz się, bo oferta wygasa 10.05.2021

Studio One 5

Nagrywaj, produkuj, komponuj, miksuj, masteruj i występuj – wszystko w jednej, intuicyjnej aplikacji Studio One 5 PL! Krystalicznie czysty dźwięk 64 bity/384 kHz, ogromna biblioteka brzmień, nieograniczona liczba ścieżek, zaawansowane funkcje automatyki, potężne instrumenty wirtualne, zapis nutowy, możliwość dodawania podkładów, instrumentów wirtualnych i efektów wtyczkowych do występów na żywo, integracja z Melodyne Essential 5 to tylko niektóre z zalet oferowanego w języku polskim sekwencera audio/MIDI.

Notion

Z kolei Notion to program do komponowania i zapisu partytur, słynący z doskonałej biblioteki brzmień (zawiera m.in. brzmienia Londyńskiej Orkiestry Symfonicznej, sample gitary Neila Zaza czy basu Victora Wootena) oraz równie prostej obsługi, co Studio One 5. W Notion nuty możesz wprowadzać wykorzystując interaktywny gryf, klawiaturę czy pad perkusyjny. Program jest świetną propozycją dla kompozytorów, wykonawców, producentów, zespołów kościelnych, aranżerów, orkiestratorów, jak również nauczycieli i studentów kierunków muzycznych!

Zaszufladkowano do kategorii News | Możliwość komentowania Do 25% mniej za oprogramowanie PreSonusa! została wyłączona

Manley Reference Cardioid mikrofon, który podkreśli Twoje atuty wokalne

Lampowy mikrofon Manley Reference Cardioid to ulubiony mikrofon wokalny czołowych producentów nagrań i lektorów na całym świecie.

Jest idealny do współczesnego popu, ponieważ podkreśla walory głosu oraz jego prezencję i atrakcyjność. Niektórzy twierdzą, że Manley Reference Cardioid dodaje talentu. 🙂
Manley Reference Cardioid posiada te same komponenty co Reference Gold, ale jego kapsuła ma grubszą, napylaną złotem membranę (6 mikronów) i wyłącznie kardioidalną charakterystykę.

Mikrofon Reference przypomina trochę uwielbiany przez wszystkich U47 ze względu na grubość i konstrukcję membrany, podobny rezonans wysokich częstotliwości (dość ostry), podobny efekt zbliżeniowy oraz całkiem dobrą odporność na głoski wybuchowe i sybilanty.
Jego wspaniała równowaga tonalna i płynny charakter budzą podziw podczas nagrywania gitar, overhead’ów, saksofonu, a zwłaszcza wokalu.
Mogłeś nie słyszeć wcześniej o tym mikrofonie, ale na pewno słyszałeś jak brzmi, ponieważ był używany do nagrywania głosu w niezliczonej ilości hitów, trailerów do filmów, czy reklam.
Jego mocny, masywny dźwięk, który uderza prosto w twarz brzmi świetnie bez żadnej edycji. Dobrze siedzi w miksie bez używania korekcji lub kompresji.

Jeżeli szukasz mikrofonu, który sprawi, że zabrzmisz jak gwiazda to powinieneś wybrać Manley Reference Cardioid.

Zaszufladkowano do kategorii News, Sprzęt muzyczny | Możliwość komentowania Manley Reference Cardioid mikrofon, który podkreśli Twoje atuty wokalne została wyłączona

Aktualizacja oprogramowania FORCE 3.0.5

Najnowsza aktualizacja oprogramowania firmowego znacznie zwiększa możliwości stacji roboczej Force.

Oto jej najważniejsze funkcje:

• Tryb aranżera, który umożliwia nadanie końcowego szlifu utworom,
• Funkcja MIDI Multi pozwalająca zwiększyć liczbę podłączanych urządzeń,
• Makra – warstwowe przypisywanie parametrów, efektów i automatyzacji,
• Przypisywanie parametrów sterowania do 64 padów, crossfadera i dotykowego interfejsu użytkownika,
• 16 zaawansowanych poziomów do dynamicznego wyzwalania sampli,
• Import projektów Ableton Live.

Aktualizacja jest dostępna bezpłatnie dla wszystkich użytkowników stacji roboczej Force.

Zaszufladkowano do kategorii News | Możliwość komentowania Aktualizacja oprogramowania FORCE 3.0.5 została wyłączona

Zapis nutowy

Nuty i zapis nutowy jest tym dla muzyka, co dla większości osób niezwiązanych z muzyką znajomość liter i umiejętności czytania. To dzięki notacji muzycznej muzycy z całego świata mogą bez problemu porozumieć się w świecie muzyki. Bez względu na to, czy weźmiemy nuty z kontynentu europejskiego, azjatyckiego czy amerykańskiego wszędzie spotkamy się z ujednoliconym zapisem nutowym. Oczywiście mogą być jakieś drobne odstępstwa w nazewnictwie czy jakiś specjalistycznych oznaczeniach graficznych, ale ogólnie system ten jest zapisem międzynarodowy.

Do ćwiczenia zapisu nutowego oraz robienia swoich notatek muzycznych posłuży nam zeszyt nutowy. To w nim możemy zanotować m.in. melodię, która w danym momencie wpadnie nam do głowy. Taki zeszyt wyposażony jest w zestaw pięciolinii i to właśnie na tej pięciolinii umieszczane są nutki. Za nim jednak przystąpimy do zapisywania konkretnych nut, to na początku takiej pięciolinii umieszczany jest klucz muzyczny. Jest kilka odmian kluczy muzycznych i każdy z nich jest dedykowany pod konkretny instrument bądź grupę instrumentów. Dla przykładu np.: dla zapisu fortepianu, czy akordeonu wykorzystuje się klucz wiolinowy dla prawej ręki i klucz basowy dla lewej ręki. Klucz muzyczny wyznacza położenie dźwięku tzw. kluczowego, czyli takiego od którego chronologicznie jesteśmy wstanie określić kolejne nuty.

Warto zatem w taki notatnik lub inaczej mówiąc zeszyt muzyczny się zaopatrzyć, jeżeli chce się poćwiczyć pisownię nut, a w przyszłości może zacząć również pisać swoje partytury muzyczne.

Zaszufladkowano do kategorii Sprzęt muzyczny | Możliwość komentowania Zapis nutowy została wyłączona

Grając na gitarze basowej

Grając na gitarze basowej, można dać innym oraz sobie przede wszystkim euforię, emocje oraz odprężenie, czyli to co jest w muzyce najcenniejsze. Nauka gry na gitarze basowej całe szczęście może być stosunkowo szybka oraz prosta. Sama w sobie potrafi być wyjątkową umiejętnością oraz może dać naprawdę wiele satysfakcji, nie wspominając już o byciu idealnym środkiem na rozładowanie stresu. W tym ostatnim przypadku ogromne znaczenie mają właśnie niskie tony gitarowe. Tak więc nauka gry na gitarze basowej może umożliwić samodzielne odreagowywanie. Ponadto umiejętność gry na basówce będą odróżniały grającego od innych oraz uczynią go niezastąpionym w pewnych sytuacjach. Istnieje wiele szkół, uczących tego fachu a wiele już od dawna z tym obeznanych osób udziela się w internecie. Zakładają tam swoje autorskie witryny internetowe, gdzie udzielają wiele praktycznych wskazówek. Na ich stronach można znaleźć również przykłady, ćwiczenia – częstokroć w postaci materiału plików filmowych (są poręczniejsze niż sam tekst).

Zaszufladkowano do kategorii Poradnik | Możliwość komentowania Grając na gitarze basowej została wyłączona

Mistrzowski mastering w Studio One 5

Studio One Professional jest jedynym programem DAW, który łączy utwory i stemy z gotowymi zmasterowanymi projektami.

Przenieś miksy lub zmiksowane stemy na stronę Projektu, by wykonać mastering. Jeśli usłyszysz coś, co chcesz zmienić, po prostu przeskocz z powrotem do Song i dokonaj poprawek. Poprawiona wersja aktualizuje się za pomocą jednego kliknięcia. Dzięki temu możesz kontynuować mastering bez obawy o utratę wcześniejszej pracy.

Przenieś studyjne brzmienie na scenę.

Kiedy będziesz gotowy do wykonania swojego dzieła na żywo, dzięki nowej stronie Show możesz przenieść studyjne brzmienie na scenę.
Utwórz Setlistę z wykorzystaniem utworów, które zostały już stworzone w Studio One, zawierającą miks żywych instrumentów, nagranych wcześniej ścieżek i instrumentów wirtualnych. Każdy utwór w Setliście może mieć własną, niepowtarzalną instrumentację.

Co nowego w Studio One 5?

• Strona Project łączy zmasterowane miksy z oryginalnymi plikami utworów, więc Twój zmasterowany plik jest zawsze najnowszym miksem.
• Zintegrowany pakiet masteringowy z automatyczną aktualizacją miksów, DDP, nagrywaniem płyt CD Redbook oraz możliwością bezpośredniego przesyłania do SoundCloud i PreSonus Sphere.
• Zintegrowane usługi w chmurze (Cloud Services), w tym PreSonus Shop, PreSonus Exchange i dwukierunkowa integracja z SoundCloud.
• Strona Show pozwala przenieść brzmienie studyjne na scenę.
• Utwory na setliście strony Show można zmieniać na bieżąco metodą „przeciągnij i upuść”.
• Widok Performance na stronie Show wyświetla mierniki i uproszczone regulatory.
• Dodaj wirtualne instrumenty i łańcuchy efektów z plików utworu do swojego występu za pomocą funkcji Send do Show.
• Dodaj ścieżki podkładowe do swoich występów bezpośrednio z menu Export na stronie Song.
• Program w polskiej wersji językowej!

Zaszufladkowano do kategorii News, Poradnik | Możliwość komentowania Mistrzowski mastering w Studio One 5 została wyłączona

Interfejsy Apollo z pluginami

Interfejsy audio Universal Audio Apollo cieszą się uznaniem na całym świecie.

To zasługa m.in. nadzwyczajnej konwersji A/D i D/A, znakomitego autentycznego analogowego brzmienia i nagrywania przez nagradzane wtyczki przy prawie zerowej latencji.
Ponadto interfejsy Apollo wyposażone są w dwa lub więcej preampów Unison. Technologia symulacji preampów mikrofonowych Unison™ pozwala na nagrywanie przez symulacje mikrofonowych preampów lampowych i transformatorowych wraz z charakterystyczną dla nich impedancją, idealnymi ustawieniami stopnia wzmocnienia i zachowaniem układów.

Teraz wraz z zakupem nowego interfejsu Apollo zyskujesz kolejną korzyść – za darmo możesz pobrać wybornej jakości, najlepiej sprzedające się wtyczki UAD, emulacje preampów i torów sygnałowych, w tym Neve® 1084™.

Jak pobrać bezpłatne wtyczki?
1. Kup w okresie od 1.07.2020 do 30.09.2020 nowy interfejs audio Apollo.
2. Zarejestruj interfejs na stronie Universal Audio. Wtyczki pojawią się od razu na Twoim koncie.

Interfejsy biorące udział w promocji:
• Apollo Twin MkII,
• Apollo Twin USB,
• Apollo X (Twin X, X4, X6, X8, X8p, X16),
• Apollo FireWire.

Zaszufladkowano do kategorii Sprzęt muzyczny | Możliwość komentowania Interfejsy Apollo z pluginami została wyłączona

Aktualizacja softu MPC 2.8

Firma Akai Professional ogłosiła aktualizację oprogramowania sprzętowego dla MPC Live, MPC X oraz MPC One!

Kluczową nowością, jaką wnosi wersja MPC 2.8, jest obsługa MIDI Multi. Teraz możesz jednocześnie podłączyć i routować cały sprzęt MIDI w studiu, w tym klawiatury USB, interfejsy MIDI i moduły USB-CV. Dzięki rozległym możliwościom MIDI Multi Twoje MPC płynnie przekształci się w centralne urządzenie do sekwencjonowania MIDI.

Kolejne ulepszenia:
• Funkcja Timing Correct (TC) z osobnym ustawieniem On/Off, które jest niezależne od parametru TC Time Division.
• Mapowanie dźwięków. Z autonomicznego MPC stworzysz teraz własne mapowanie dźwięków dla każdego typu programu.
• Retrospektywny zapis. MPC rejestruje zdarzenia MIDI w tle.
• Warstwa Q-Link. W MPC Live lub MPC One po dotknięciu pokrętła Q-Link pojawia się wizualna informacja zwrotna dotycząca regulowanego parametru. Jego wartość przekazywana jest na dotykowym interfejsie użytkownika.
• Własne progresje akordów Pad Perform i szybki wybór ścieżki.

Od 14.05.2020 aktualizacja MPC 2.8 będzie dostępna do pobrania za darmo dla wszystkich użytkowników MPC 2x Desktop, MPC Live, MPC X i MPC One.

Zaszufladkowano do kategorii News | Możliwość komentowania Aktualizacja softu MPC 2.8 została wyłączona

MIKROFON CZY INTERFEJS?

Początkujący muzycy bardzo często marzą o tym, aby pewnego dnia nagrać własna muzykę i podzielić się z nią z bliskimi. Nagrywanie własnej muzyki jest łatwiejsze niż może się wydawać, oczywiście zaznaczając że chodzi tu o nagrywanie w wysokiej jakości dźwięku. Możemy co prawda nagrać partie gitar za pomocą telefonu, jednak jakość takiego dźwięku będzie pozostawiała sporo do życzenia. W sklepach muzycznych możemy kupić różnego rodzaju urządzenia do rejestracji dźwięku, a spora cześć z nich oferuje wysoką jakość nawet pomimo stosunkowo niskiej ceny. Najczęściej wybieranym urządzeniem do nagrywania jest bez wątpienia mikrofon, jednak warto wiedzieć, że do wyboru mamy także inne urządzenia, takie jak na przykład interfejs audio. Zarówno mikrofon jak i interfejs mają swoje silne jak i słabe strony, a każde z tych urządzeń lepiej sprawdza się w przypadku nagrywania konkretnej grupy instrumentów. Które z tych urządzeń lepiej sprawdzi się w naszym przypadku?

MIKROFON

Dobry mikrofon nie musi być drogi aby móc nagrywać czysty dźwięk bez szumów. Należy jednak wiedzieć, ze mikrofony dzielą się na różne rodzaje, które lepiej sprawdzają się w konkretnych warunkach. Jeśli planujemy nagrywać głośne instrumenty, takie jak na przykład gitara elektryczna czy instrumenty dęte, wówczas rozsądnym wyborem będzie mikrofon dynamiczny, który bardzo dobrze radzi sobie z dużym natężeniem dźwięku. Jeśli jednak preferujemy nagrywanie spokojniejszych, akustycznych dźwięków, lepiej zdecydować się na wybór mikrofonu pojemnościowego. Takie urządzenie ma bardzo niski poziom szumów własnych, dzięki czemu świetnie odnajduje się w bardzo cichych warunkach. Mikrofony najczęściej wymagają jednak dodatkowego zasilania które możemy pozyskać z interfejsu lub przedwzmacniacza mikrofonowego. Jeśli nie chcemy kupować dodatkowego sprzętu i zależy nam na wygodzie, warto rozważyć zakup mikrofonu USB takiego jak na przykład Behringer C1U. Taki mikrofon wystarczy wpiąć do komputera i już po chwili będziemy w stanie nagrywać dźwięk naszej gitary czy swój głos. Nagrywanie za pomocą mikrofonu wiąże się jednak z koniecznością posiadania cichego miejsca, czyli takiego, w którym poza naszym instrumentem nie będą słyszalne inne dźwięki. W przeciwnym razie po odsłuchaniu nagranej ścieżki może się okazać, że oprócz dźwięku instrumentu zarejestrowane zostały także rozmowy domowników lub inne odgłosy. Jeśli gramy na instrumentach z wbudowaną elektroniką i zależy nam na swobodzie nagrywania, dobrym rozwiązaniem będzie wybór interfejsu.

INTERFEJS AUDIO

Bardzo chętnie wybieranym urządzeniem do nagrywania dźwięku jest interfejs audio. To niewielkie pudełko wystarczy wpiąć do komputera poprzez złącze USB i wpiąć do niego gitarę używając przewodu instrumentalnego. Następnie wystarczy zainstalować jeden z wielu dostępnych programów do symulacji wzmacniaczy i efektów gitarowych, i już jesteśmy gotowi do nagrywania dźwięku w wysokiej jakości, bez obaw o to, ze poza dźwiękiem gitary nagra się jakikolwiek inny dźwięk. Interfejsy audio wybierane są nie tylko przez miłośników nagrywania, ale także przez gitarzystów którzy szukają dobrej alternatywy dla wzmacniacza gitarowego. Dzięki symulacjom wzmacniaczy i efektów gitarowych możemy stworzyć bardzo różnorodne brzmienia. Możliwości budowania dźwięku są niemal nieograniczone, a sama jakość dźwięku jest zaskakująco wysoka. Jeśli więc szukamy doskonałego sprzętu do nagrywania dźwięku i budowania dźwięku, interfejs audio będzie z pewnością bardzo dobrym wyborem. Jeśli posiadamy już dobry mikrofon i planujemy zakup interfejsu, warto upewnić się, że ma on wbudowane wejście mikrofonowe, które pozwoli nam połączyć mikrofon z interfejsem, uzyskując w ten sposób większe możliwości nagrywania.

Zaszufladkowano do kategorii News, Poradnik | Możliwość komentowania MIKROFON CZY INTERFEJS? została wyłączona

Pobierz inspirujące brzmienia z Sample Tools!

Produkujesz i wykonujesz muzykę na żywo? I w dodatku jesteś lub będziesz użytkownikiem kontrolerów serii APC? Świetnie się składa! Firma Akai Professional we współpracy z Sample Tools przygotowała dla Ciebie dwa inspirujące pakiety sampli z szablonami projektów do Abletona: Urban i Electronic and Dance.

W kolekcji Urban znajdziesz m.in. mnóstwo dźwięków basu gotowych do wrzucenia do samplera, ciepłych basowych pętli do pocięcia, dynamicznych uderzeń perkusyjnych, czy groove’ujących loopów perkusyjnych. Od razu wprawisz się w odpowiedni klimat! W kolekcji Electronic and Dance znajdziesz m.in. mięsiste basowe loopy, głębokie dźwięki basu gotowe do wrzucenia do samplera czy mocne uderzenia perkusyjne. Co więcej, są tam futurystyczne efekty, sample wrzaskliwych syntezatorów, a także epickie loopy syntezatorowe, które natychmiast zwalają z nóg.

Zaszufladkowano do kategorii News, Sprzęt muzyczny | Możliwość komentowania Pobierz inspirujące brzmienia z Sample Tools! została wyłączona